Фонд громад Луганщини «ХОРС»

орс — сонячне божество давньоруського язичницького пантеону. Його кумир (ідол) стояв у Києві біля палацу князя Володимира — у «Повісті врем'яних літ» у списку серед 980-ти богів, яким Володимир велів встановити ідоли, Хорс значиться другим після Перуна і перед Дажбогом.

Сонце у слов'ян було синонімом щастя. Воно вважалося благою і милосердною особою, чистою і сліпучою, яка пробуджує земне життя. У народних казках герої у важких випадках життя звертаються безпосередньо до сонця або інших світил.

Фонд громад Луганщини «ХОРС»
Луганська обласна благодійна організація
Фонд громад Луганщини «ХОРС»
Луганська обласна благодійна організація
Фонд громад Луганщини «ХОРС»
Луганська обласна благодійна організація
Фонд громад Луганщини «ХОРС»
Луганська обласна благодійна організація
Фонд громад Луганщини «ХОРС»
Луганська обласна благодійна організація
Фонд громад Луганщини «ХОРС»
Луганська обласна благодійна організація

У м. Вінниця пройшов навчальний візит на тему: «Місцевий економічний розвиток та створення нових робочих місць»

2016 07 21 01З 18 по 21 липня 2016 року у м. Вінниця проходе навчальний візит на тему: «Місцевий економічний розвиток та створення нових робочих місць» за участю представників ЛОБО «Фонд громад Луганщини «Хорс», органів місцевої та регіональної влади, органів та комунальних підприємств Луганської та Донецької областей.

Навчальний візит проводиться в рамках Проекту ПРООН «Економічне і соціальне відновлення Донбасу». Метою навчального візиту єознайомлення учасників з успішним практичним досвідом місцевого економічного розвитку, залучення інвестицій, розвитку бізнесу та проектної діяльності.

Навчальний візит триватиме чотири дні, протягом яких учасники матимуть змогу ознайомитись з успішним досвідом за наступними напрямками: проекти регіонального розвитку, які реалізовані за участі коштів міжнародної технічної допомоги та Державного фонду регіонального розвитку; створення та діяльність центрів надання адмінстративних послуг; розвиток МСБ: бізнес-центри, бізнес-інкубатори, підтримка кластерних ініціатив; енергоефективність та питання утилізації відходів; створення індустріальних та технологічних парків; розвиток інфраструктури туризму, культури та рекреації, відновлення культурних об’єектів; тощо.

Перший день навчального візиту був присвячений тренінг-сесії з експертами ГО «Самодопомога» та ГО «Подільска агенція регіонального розвитку». Експерти поділилися досвідом реалізації проектів впровадження електроного самоврядування та енергоефективності, які реалізовувалися у м. Вінниця з 2006 року.

Другий день навчального візиту було присвячено відвідуванню Центру надання адміністративних послуг «Прозорий офіс» м. Вінниця, який було відкрито у 2008 році. Слід зазначити, що з 2012 року у м. Вінниця окрім центрального функціоную також три територіальних відділення ЦНАП. Керівництво та відповідальність за організацію діяльності Центру покладено на Департамент адміністративних послуг Вінницької міської ради. Учасники візиту мали змогу ознайомитися з системою надання публічних послуг через «Прозорий офіс» та організацією його роботи зокрема. Також учасники візиту поспілкувались з Копчук Іриною Володимирівною, Директором департаменту адміністративних послуг та Кравець Олександром Григоровичем, керівником Центру адміністративних послуг "Прозорий офіс" №1 (відділення «Вишенька»).

Під час зустрічі з директором департаменту економіки та інвестицій Погосян Віталієм Валерійовичем, було обговорено питання соціально-економічного розвитку міста та його інвестиційну привабливість.

Також учасники навчального візиту відвідали Вінницьке підприємство «Ековін», де ознайомились з успішним досвідом в сфері утилізації твердих побутових відходів, збору, вивозу та захоронення побутових відходів, прибирання об’єктів благоустрою та ліквідації стихіних сміттєзвалищ.

Третій день візиту був присвячений відвідуванню Комунального підприємства «Вінницька транспортна компанія» та Групу «Barlinek». Вибір цих підприємств має не випадковий характер, оскільки саме ці підприємства мають досвід роботи із залученими інвестиційними коштами. Так, Комунальне підприємство «Вінницька транспортна компанія» співпрацювало із муніципалітетом міста Цюріха (Швейцарія). Результатом співпраці стало отримання 13 поїздів (моторний і причіпний вагони) серії «Карпфен» та 15 поїздів «Міраж». Що стосується Польського підприємства «Barlinek», то після запуску виробничої лінії в Вінниці у 2007 році, група збільшила виробничі потужності з 6 млн. м2 до 8 млн. м2 на рік, та посіла місце у трійці найбільших виробників багатошарових дерев'яних підлог в світі. Також слід зазначити, що «Barlinek» є частиною Вінницького індустріального парку.

Також у третій день, учасники відвідали село Северинівка Вінницької області, де громада перейшла на альтернативні джерела енергії. На даний час, в Україні, саме Северинівка є моделлю з провадження енергоефективних технологій у сільській місцевості. Усі навчальні та медичні приміщення села обігріваються за допомогою енергоефективних технологій.

У останній, четвертий день навчання, учасники завітали до Компанії «Vioil», яка є прикладом втілення в життя інвестиційного проекту. На даний час «Vioil» є однією з провідних компаній-виробників та експортерів соняшникової, соєвої та рапсової олії в Україні.

В ході навчального візиту до Вінниці учасники отримали нові знання та ознайомились з успішним практичним досвідом: впровадження інвестиційних проектів; залученням міжнародної фінансової та технічної допомоги; розвитку бізнесу, проектної діяльності та підтримки кластерних ініціатив; створення та діяльність центрів надання адміністративних послуг; створення індустріальних парків та розвитку інфраструктури; впровадження енергоефективності та вирішення питання утилізації та переробки твердих відходів.

Нагадаємо, що навчальний візит проводився в рамках Проекту ПРООН «Економічне і соціальне відновлення Донбасу».

Дослідження

2015 01 31

Партнери

 

 

Наші контакти

91005, м. Луганськ,
вул. Марії Раскової, буд.7а (офіс 414)
+38(0642) 49-39-79,
+38(099) 941-86-55
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Детальніше

Погода

Яндекс.Погода

Лічильники

Яндекс.Метрика
© 2019 Луганська обласна благодійна організація. Фонд громад Луганщини «ХОРС»

Please publish modules in offcanvas position.