Фонд громад Луганщини «ХОРС»

орс — сонячне божество давньоруського язичницького пантеону. Його кумир (ідол) стояв у Києві біля палацу князя Володимира — у «Повісті врем'яних літ» у списку серед 980-ти богів, яким Володимир велів встановити ідоли, Хорс значиться другим після Перуна і перед Дажбогом.

Сонце у слов'ян було синонімом щастя. Воно вважалося благою і милосердною особою, чистою і сліпучою, яка пробуджує земне життя. У народних казках герої у важких випадках життя звертаються безпосередньо до сонця або інших світил.

Фонд громад Луганщини «ХОРС»
Луганська обласна благодійна організація
Фонд громад Луганщини «ХОРС»
Луганська обласна благодійна організація
Фонд громад Луганщини «ХОРС»
Луганська обласна благодійна організація
Фонд громад Луганщини «ХОРС»
Луганська обласна благодійна організація
Фонд громад Луганщини «ХОРС»
Луганська обласна благодійна організація
Фонд громад Луганщини «ХОРС»
Луганська обласна благодійна організація

Фонд громад Луганщини «Хорс» прийняв участь у святкуванні Дня Європи 2013 у Луганській області

18 травня 2013 року починаючи з 11.00 на центральній площі с. Бобрикове Антрацитівського району Луганської області для всіх бажаючих розпочалось святкування Днів Європи 2013 з «Євро-параду» - святковій ході усіх делегацій, які приїхали до с. Бобрикове на святкування заходу зі всієї області. Кожна делегація презентувала себе на площі. Як і в минулі роки, святкування пройшло під гаслом "Я поділяю європейські цінності". Учасників та гостей чекало багато цікавих конкурсів, присвячених пізнанню Європи та цінностей, святковий концерт та майстер-класи. До участі залучилися представники навчальних закладів, публічних бібліотек, громадських організацій та муніципалітетів, а також просто свідомі та зацікавлені мешканці Луганської області з шістнадцяти територій.

Захід вже четвертий рік поспіль проводиться громадською організацією Агентство стійкого розвитку Луганського регіону при підтримці Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», Проекту Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) «Підвищення якості муніципальних послуг в Україні», Мережі центрів європейської інформації. У цьому році організатори залучилися підтримкою Луганської обласної ради та Луганської обласної державної адміністрації.

Також у цьому році до організації заходу приєднався Фонд громад Луганщини «Хорс», який реалізував акцію по збору благодійних коштів на лікування Саші Рябушенко, в рамках Проекту «Банк добрих справ» спільного з Укргазбанком та Фундацією імені князів-благодійників Острозьких та залучив спонсорів, завдяки яким найактивніші учасники інтерактивного євро-кварталу змогли отримати призи.

 

Детальніше про захід

Формат заходу передбачав побудову «Європейського кварталу» - місця, де сконцентрована основна діяльність, яка запланована на День Європи. Обов’язковими пунктами європейського кварталу стали: інформаційний пункт-палатка про ЄС, організований Центром європейської інформації при Луганській обласній універсальній науковій бібліотеки імені М.Горького; Експрес-школа європейських мов, організована кафедрою теорії та практики перекладу Луганської державної академії мистецтв; Інтерактивні ігри та вікторини від партнерів-громадських об’єднань та національних культурних центрів Франції та Греції; Освітня палатка “Хочеш здобути освіту у Європі? Запитай у нас!” яку побудували учні із Алчевська.

Також вже традиційним відбулась побудова «Євро-села» - чітко обмеженої території, на якої розмістились інтерактивні виставкові експозиції, присвячені «європейському обличчю» територій Луганської області. Громади демонстрували свою історію, досягнення, отримані завдяки співпраці із Європейськими Програмами допомоги, які працюють у Луганській області, такими, як Проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» та інші.

Прикрашенням святкування Дня Європи стало «Місто-майстрів» - чітко обмежена територія, на якої розмістились народні майстри Луганщини та представили свої роботи з різних видів народного прикладного та сучасного мистецтва. Усі бажаючи змогли долучитися до виробу цих предметів прикладного мистецтва під керівництвом майстрів. Також художники з Луганської державної академії мистецтв малювали символіку Європейського Союзу на обличчях бажаючих.
Своєрідною візиткою став «Концертний майданчик», на якому виступили творчі колективи делегацій Луганської області.

Також найкмітливіші учасники свята прийняти участь у «Євро-квесті» - командній грі із роздачею євро-паспортів. Учасникам пропонували відповісти на запитання, пов’язані із європейською тематикою та зібрати необхідну кількість наліпок до євро-паспортів, які обмінювались на призи для учасників команд. Всього в акції приняли участь 100 осіб.

 

Антрацитівський район запросив усіх на «Ярмарок “Златниця”» - на якому були представлені еко-продукти.
За попередніми підрахунками, всього в заході прийняло участь більш ніж 700 осіб.
Детальніше про захід можна подивиться http://open.lg.ua/podiji/638--2013.html

Прес-служба

Дослідження

2015 01 31

Партнери

 

 

Наші контакти

91005, м. Луганськ,
вул. Марії Раскової, буд.7а (офіс 414)
+38(0642) 49-39-79,
+38(099) 941-86-55
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Детальніше

Погода

Яндекс.Погода

Лічильники

Яндекс.Метрика
© 2019 Луганська обласна благодійна організація. Фонд громад Луганщини «ХОРС»

Please publish modules in offcanvas position.