Фонд громад Луганщини «ХОРС»

орс — сонячне божество давньоруського язичницького пантеону. Його кумир (ідол) стояв у Києві біля палацу князя Володимира — у «Повісті врем'яних літ» у списку серед 980-ти богів, яким Володимир велів встановити ідоли, Хорс значиться другим після Перуна і перед Дажбогом.

Сонце у слов'ян було синонімом щастя. Воно вважалося благою і милосердною особою, чистою і сліпучою, яка пробуджує земне життя. У народних казках герої у важких випадках життя звертаються безпосередньо до сонця або інших світил.

Фонд громад Луганщини «ХОРС»
Луганська обласна благодійна організація
Фонд громад Луганщини «ХОРС»
Луганська обласна благодійна організація
Фонд громад Луганщини «ХОРС»
Луганська обласна благодійна організація
Фонд громад Луганщини «ХОРС»
Луганська обласна благодійна організація
Фонд громад Луганщини «ХОРС»
Луганська обласна благодійна організація
Фонд громад Луганщини «ХОРС»
Луганська обласна благодійна організація

Банкіри та громадські активісти об'єднаються задля надання допомоги потребуючим

5 червня, в Луганську відбулася презентація соціальної програми «Банк добрих справ». Цей проект - спільна ініціатива АБ «Укргазбанку», Фундації імені князів-благодійників Острозьких, Асоціації платників податків України та регіонального фонду-партнера Луганської обласної БО «Фонд громад Луганщини «Хорс» з надання допомоги сім'ям, в яких є тяжкохворі люди, врятувати здоров'я та життя своїх близьких, дотримуючись при цьому закону.

Як зазначають керівники проекту, проблема термінового збору коштів на невідкладні справи (такі як хірургічні операції, реабілітації хворих) - одна з найактуальніших. Здебільшого малозабезпечені люди, змушені продавати майно і збирати пожертви на відкриті банківські рахунки.

«На жаль, більшість українців не ознайомлені з податковим законодавством. В Україні приватні банківські рахунки, навіть відкриті з метою збору пожертв на лікування або операцію, оподатковуються у розмірі 15%, якщо сума не перевищує 10 оподатковуваних мінімумів, і 17% - якщо понад. Виходить, людина зняв зібрану суму, а через якийсь час йому починають приходити повідомлення з вимогою сплатити податок на прибуток з податкової. Крім податку, його також чекають пеня і штрафи », - зазначила заступник Голови Правління АБ« Укргазбанк » Ніна Шпаковська.

За словами Ніни Шпаковської, щоб уникнути подібних негативних наслідків засновниками «Банку добрих справ» було вирішено не тільки провести належну роз'яснювальну роботу, але і зробити прозору систему благодійності допомогою благодійних фондів. У рамках програми було проведено конкурс грантів «Врятуймо добру людину!», за підсумками якого в кожній з 25 областей України відібрали по фонду партнеру. У Луганській області ним став «Хорс». Саме сюди пропонується звертатися усім луганчанам і жителям області, які потребують матеріальної та моральної підтримки.

«Ми можемо стати провайдерами між тими людьми, які хочуть допомагати, і тими, кому потрібна ця допомога», - підкреслила директор Луганської обласної БО «Фонд громад Луганщини «Хорс» Ганна Аладжальян.

Вона також розповіла, що для роботи з Фондом людям необхідно зібрати пакет документів. Це заява, копії паспорта та ідентифікаційного коду, виписка з лікарні з призначенням і необхідною сумою (завірена печаткою), статус малозабезпеченості, довідка про доходи членів сім'ї, дозвіл на публікацію персональних даних. Дані потім будуть заноситися в спеціально розроблену платформу bankdobryhsprav.com.ua, яка об'єднує всі фонди і дозволяє переглядати в реальному часі хід збору коштів, а також їх використання.

Останнім часом розвелося дуже багато шахраїв, які спекулюють на темі благодійності. Робота всіх фондів у рамках проекту «Банк добрих справ» буде прозорою і зрозумілою. Відповідальність та контроль за ними несе банк та Фундації імені князів-благодійників Острозьких.

Прес-служба

Дослідження

2015 01 31

Партнери

 

 

Наші контакти

91005, м. Луганськ,
вул. Марії Раскової, буд.7а (офіс 414)
+38(0642) 49-39-79,
+38(099) 941-86-55
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Детальніше

Погода

Яндекс.Погода

Лічильники

Яндекс.Метрика
© 2019 Луганська обласна благодійна організація. Фонд громад Луганщини «ХОРС»