Фонд громад Луганщини «ХОРС»

орс — сонячне божество давньоруського язичницького пантеону. Його кумир (ідол) стояв у Києві біля палацу князя Володимира — у «Повісті врем'яних літ» у списку серед 980-ти богів, яким Володимир велів встановити ідоли, Хорс значиться другим після Перуна і перед Дажбогом.

Сонце у слов'ян було синонімом щастя. Воно вважалося благою і милосердною особою, чистою і сліпучою, яка пробуджує земне життя. У народних казках герої у важких випадках життя звертаються безпосередньо до сонця або інших світил.

Фонд громад Луганщини «ХОРС»
Луганська обласна благодійна організація
Фонд громад Луганщини «ХОРС»
Луганська обласна благодійна організація
Фонд громад Луганщини «ХОРС»
Луганська обласна благодійна організація
Фонд громад Луганщини «ХОРС»
Луганська обласна благодійна організація
Фонд громад Луганщини «ХОРС»
Луганська обласна благодійна організація
Фонд громад Луганщини «ХОРС»
Луганська обласна благодійна організація

Досягнення, сюрпризи та очікування в благодійництві...

В перший день наради Фондів Громад України 24 грудня (м. Ворзель під Києвом)

Ганна Гулевська-Черниш представила дуже цікаву презентацію "Філантропія - стан справ в Україні. Представлення результатів досліджень. Фонд громади, як універсальний інструмент розвитку місцевої філантропії".

В своєму виступі вона відмітила деякі факти щодо Світового рейтингу благодійності (World Giving Index), складеному британською благодійною організацією Charity Aid Foundation (CAF), де Україна зайняла 102 місце cеред 135 країн світу. Згідно дослідження визначався рейтинг стран по трьом критеріям:

 

 • кількість людей, що жертвують через організації (переможці рейтингу: Бірма, Великобрітанія, Мальта, Тайланд та Ірландія);
 • кількість використання волонтерської праці (переможці рейтингу: Туркменістан, рі-Ланка, США, Бірма, Філліпіни);
 • кількість людей, що готові оказати допомогу не знайомім людям (переможці рейтингу: США, Канада, Бірма, Нова Зеландія, Ірландія).
 • Як відмітила, Ганна Гулевська: "Виходячи з рейтингу держав – "зажиточність" держави не має значення".

Місце України в загальному рейтингу - 102 (в минулому році – 111) з 135 держав, де проводилось дослідження. Зокрема, по пожертвам Україна займає в цьому році 125 місце (в минулому році – 130); по волонтерству - 26 місце (в минулому – 56) та по допомозі незнайомим людям – 129 місце.

Як привести цифри по США, то за 2012 рік там всього було зафіксовано у вигляді пожерств 316,23 млрд. дол., при цьому ці гроші були залучені через:

 • спадщину– 7%
 • корпорації – 6%
 • фонди – 15 %
 • індивідуальні пожерстви – 72 %.

Пожерстви в США направлені в основному:

 • на релігію – 32 % - cамий великий відсоток, потім вже на освіту та соціальний захист людей;
 • на медицину – 9% та потім вже на культури, науку та навколишнє середовище.

Дослідження у Великобританії свідчать, що британці жертвують більший процент (33-23%) на лікування конкретних людей, а вже потім (17 %) - на релігію, та вже далі найнижчій процент - на медицину, дітей, тварин та все інше.

Цікаво, що Ганна Гулевська відмітила, що в Україні Міністерством Юстиції зареєствровано біля 14 тис. благодійних організацій в минулому році, у лютому їх стало – біля 15 тис., але зараз за даними реєстраційної служби нараховано біля 11 тис. благодійних організацій. За даними Міністерство доходів, та зборів звітувалось 8121 фонд та благодійна організація з кодом ниприбутковості 005, з оборотом коштів біля 3,5 млдр. грн.

Слід зазначити, що Українським Форумом Благодійників проводиться національний рейтинг благодійників, в якому в цьому році прийняло участь:

 • благодійних фондів та організацій – 34
 • компаній благодійників – 20
 • фізичних осіб благодійнийків – 5.
 • Згідно цього дослідження, благодійнів внески розподіляються таким чином:
 • на охорону здоров'я – 44 %
 • сфера созахисту та адресна допомога – 18%
 • 2-4% - йде на культуру, спорт, екологію.

Цікавий факт, що 38 опитаних мають до 5 сфер діяльності та вкладають кошти в соціальний захист, але обсяг вкладень дуже не велий у порівнянні із вкладеннями у сферу медицини.

Як зазначила Ганна Гулевська, у 2013 році кількість приватних пожерв в Україні виросла. Наприклад, Бірржа Благодійників (Пінчука) у 2012 році зібрала 1 млн. грн, а в 2013 - вже 7 млн грн. Інтернепроект "Таблеточки" – в 2012 році мав 3,5 тис пожертв на суму 1 млн. грн, а вже в 2103 році – 7 тис. пожерств на суму 2 млн грн. У журналістів на майдані в день зафіксовано по 50 тис грн пожертв.

Згідно опитування, що робив Фонд Кондакова на запитання "Як українці готові жертвувати?" більше відповідів щодо передачі вмінь та навичок, а ні грошей. Тут щодо дійяльності Фонду Громад Луганщини ХОРС ми можемо зазначити, що наприклад в Антрацитівському районі готові на сьогодні із 2663 опитаних осіб, 44 % - можуть допомогти своїм трудом, 34% - можуть надати невеличку суму коштів та 13 % - можуть поділитися власним досвідом та заннями при вирішення спільних проблем у громаді (детальніше про дослідження в наступних статтях ФГ ХОРС).

Ганна Гулевська також розповіда про "Три сюрпризи" , "Позитиви" та "Пріоритети" у сфері благодійництва в Україні, але відмітила, що "за всю історію рейтингу це найвищій показник України, якого вдалося досягти, незважаючи на численні сюрпризи та виклики від чинного уряду... "

Більш детально за посиланням

Прес-служба БО ФГ ХОРС

Дослідження

2015 01 31

Партнери

 

 

Наші контакти

91005, м. Луганськ,
вул. Марії Раскової, буд.7а (офіс 414)
+38(0642) 49-39-79,
+38(099) 941-86-55
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Детальніше

Погода

Яндекс.Погода

Лічильники

Яндекс.Метрика
© 2019 Луганська обласна благодійна організація. Фонд громад Луганщини «ХОРС»

Please publish modules in offcanvas position.