Фонд громад Луганщини «ХОРС»

орс — сонячне божество давньоруського язичницького пантеону. Його кумир (ідол) стояв у Києві біля палацу князя Володимира — у «Повісті врем'яних літ» у списку серед 980-ти богів, яким Володимир велів встановити ідоли, Хорс значиться другим після Перуна і перед Дажбогом.

Сонце у слов'ян було синонімом щастя. Воно вважалося благою і милосердною особою, чистою і сліпучою, яка пробуджує земне життя. У народних казках герої у важких випадках життя звертаються безпосередньо до сонця або інших світил.

Фонд громад Луганщини «ХОРС»
Луганська обласна благодійна організація
Фонд громад Луганщини «ХОРС»
Луганська обласна благодійна організація
Фонд громад Луганщини «ХОРС»
Луганська обласна благодійна організація
Фонд громад Луганщини «ХОРС»
Луганська обласна благодійна організація
Фонд громад Луганщини «ХОРС»
Луганська обласна благодійна організація
Фонд громад Луганщини «ХОРС»
Луганська обласна благодійна організація

Культура миру: як громадські організації можуть розвинути свої спроможності діалогу та лідерства змін для розбудови і утвердження культури миру в Україні

ІІІ ФОРУМ З ОРГАНІЗАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ підгаслом «Культура миру: як громадські організації можуть розвинути свої спроможності діалогу та лідерства змін для розбудови і утвердження культури миру в Україні» пройшов 3-4 грудня, м.Київ, НСК "Олімпійський" .

Що цього року саме для нашого Фонду надала участь в Форумі? Да ось що:

  1. Участь у Форумі надала змогу розширити донорське коло Фонду та розпочати роботу з великими донорами та компаніями (ЮНІСЕФ, Кока-кола, Проктел енд Гембл та ін.)
  2. Три особи з команди Фонду відвідали Форум та підвищили свій особистий рівень розвиткута якість діяльності команди Фонду взагалі
  3. Відеоролік про нову Всеукраїнську організацію “Альянс Фондів Громад України” та мережу Альянсу Фондів Громад України презентовано на Форумі. Відеоролік створено за участю спеціалістів нашого Фонду
  4. Участь в щорічній нараді Фондів громад та звітній КонференціїФондів Громад України дозволила презентувати напрацювання по візуалізації Альянсу Фондів, а члена команди нашого Фонду обрано до складу Правління Альянсу. Ми сподіваємось, що ця організація стане новою генерацією фондів громад в Україні та виведе їх на новий рівень міжнародної співпраці.

Нагадуємо, що Форум з організаційного розвитку - це найбільша національна платформа для навчання, спілкування та обміну досвідом у сфері організаційного розвитку громадських об’єднань.

Мета Форуму - популяризувати культуру організаційного розвитку серед неурядових організацій. Форум – 2014 зібрався, щоб визначити, яким чином неурядові організації та ініціативи можуть покращити свої спроможності до розбудови та утвердження культури миру в Україні.

Учасники Форуму - представники українських благодійних та громадських організацій, органів державної та місцевої влади, бізнес-компаній та донорських організацій – усі, кого цікавить тема, як неурядовому сектору України стати сильнішим, професійнішим та впливовішим. У 2014 році учасниками першого дня роботи Форуму стали понад 800 осіб з 530 установ та організацій – з усіх областей України, включаючи Донецьку, Луганську та АР Крим. Ще понад 250 осіб стали учасниками Форуму в другий день його роботи. Учасниками Форуму також були представники 11 інших країнсвіту: Австралії, Афганістану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови, Німеччини, Польщі, Словаччини, Сполучених Штатів Америки, Швеції. 

Робота Форуму - 2014 розпочаласяіз Послання Президента України до учасників Форуму.

Вітальні слова учасникам сказали спеціальнозапрошенігості: Ян Томбінський, Посол ЄС в Україні, Голова представництва Європейського Союзу в Україні; Джед Бартон, директор місії USAID в Україні; Андреас фон Бекерат, Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Швеція в Україні; Ніл Уокер, Координатор системи ООН в Україні та Постійний Представник ПРООН в Україні; Євген Бистрицький, виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження».

Богдан Гаврилишин виступив на відкритті Форуму - 2014 із ключовою доповіддю, у якійвін дав власнебачення світового контексту культури миру: «Я радий бути тут сьогодні та промотуватинову парадигму стосунків у суспільстві, яка повинна вийти з України та заволодіти світом. Це – співпраця та обов’язки замість тільки прав та конкуренції».

Євген Бистрицький, Лариса Денисенко та ВалерійПекар доєдналися до Богдана Гаврилишина, щоб подискутувати на тему цінностей громадянського суспільства України у розрізі подійминулого року. Модерував цю непросту розмову Євген Глібовицький.

Після цього відомі донорські структури та проекти презентували свої пріоритети та напрямки роботи на найближче майбутнє. Усі охочі мали можливість відвідати затишні намети, де відбувалися презентації, та випити «кави з донором». Водночас десять видатних осіб, десять «зірок» громадського сектору розповідали «Живіі сторії» власного життя – надихаючі, сповнені наснаги та віри у власні сили: Євген Захаров, Людмила Вербицька, Дмитро Шерембей, Маргарита Січкар, Олексій Арестович, Анна Голубовська-Онісімова, Олеся Островська-Люта, ЮрійФілюк, Анна Гулевська та Діана Макарова.

Тимчасом у аудиторіях НСК «Олімпійський» тривав нескінченний марафон майстер-класів, кейс-методів, дискусійних «круглих столів» та панельних обговорень. Загалом форма діалогу була притаманна майже всім активностям Форуму – 2014, як головна риса тих спроможностей, що так необхідні громадським об’єднанням нині.

Ще дві виставки – найкращих громадських проектів, які були відібрані за результатами інтернет-голосування на платформі ngomarket.org.ua, та організацій, які надають навчальні послуги для громадських об’єднань, відбулися в межах Форуму. 

Традиційно популярною була «Українська кав’ярня», у ході якої всі охочі невимушено спілкувалися за столиками, як у справжнісінькому кафе. Тут були обговорені 29 актуальних тем – від соціального підприємництва до культурних кодів діалогу та лідерства змін.

У співпраці з Міжнародним фестивалем документального кіно з прав людини DOCUDAYS UA відбувся КІНОпростір Форуму. 10 короткометражних фільмів на гостросоціальну тематику та майстер-класи від колег із Білорусі користувалися популярністю в учасників Форуму.

Понад 100 дітей-сиріт отримають у подарунок книги, що їх купували та залишали як різдвяний дар учасники Форуму. Ще понад 2500 грню було зібрано учасниками Форуму для допомоги українським військовим. Дякуємо видавництву «Старого Лева», БФ «Подільська громада» та Фонду громади м. Херсон «Захист» за допомогу в організації та проведенні цих акцій!

Зворушливим сюрпризом для учасників Форуму став виступ художника Дениса Детинюка, який творив живікартини прямо в ході церемонії закриття першого дня роботи Форуму. Тим часом були висловлені й слова подяки тим організаціям, за чиєї підтримки Форум став можливим: Агентству США з міжнародного розвитку (USAID), Уряду Швеції; Програмі розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) та Міністерству закордонних справ Данії; проекту «Громадянське суспільство. Діалог заради прогресу», який фінансується Європейським союзом; програмі «Школа фондів громад» за фінансової підтримки фонду ім.Ч.С.Мотта; Міжнародному фонду «Відродження»; компанії «Майкрософт Україна»; Аудиторській компанії Ю ЕЙЧ УАЙ ПРОСТІР ЛТД; Міністерству культури України, Міжнародному фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA та hromadsketv.

У межах другого дня роботи Форуму відбулася конференція фондів громад України «Фонди громад – лідеризмін в українських громадах», учасниками якої стали представники фондів громад України та іншізацікавлені особи. Спеціальними гостями конференції були представники Академії розвитку філантропії Польщі Томаш Брускі та Івона Ольковіч, а також Людмила Вербіцька, представник громадського об’єднання українців у Словаччині.

Ще однією знаковою подією другого дня Форуму стала «Школа організаційного розвитку», яка проводилася спільно з проектом «ІТ-школа для НУО». Слухачами «школи» стали близько 90 представників громадських організацій та волонтерських об’єднань. «Зіркова плеяда» тренерів провела майстер-класи з наріжних елементів організаційного розвитку: врядування, менеджменту, фандрейзингу. Окремими сесіями відбулося навчання за участю провідних спеціалістів компанії «Майкрософт Україна». Олександр Вінников у межах другого дня Форуму провівмайстер-клас та презентацію власної книги, присвяченої практиці створення та використання ендавментів в Україні.

Водночас понад 40 представників громадських об’єднань доєдналися до сесії з налагодження партнерства "Стратегі вирішення конфліктів: партнерство для національного примирення". Учасники сесії – спеціальнігості з Грузії (Ніно Цихіставі-Сухішвілі), Вірменії (Карен Бекарян) та Молдови (Владислав Літра) напрацювали ідеї для стратегії вирішення конфліктів, які виникають на основі політичних, культурних та світоглядних розбіжностей міжпредставниками різних регіонів України.

50 цікавих контактів та переговорів проведено Фондом на Форумі та обоговорено перспективи співпраці (Наприклад. Отримано 2 замовлення на тренерські послуги експертів Фонду, вирішено  питання організації спільного візиту із вінницькми колегами по обміну досвідом у сфері погодження з відходами, обговорено можливості постачання дпомоги зі Словенії для потреб внутріньопереміщених осіб в Луганському регіоніта ін.)

Дякуємо ІСАР «Єднання» за запрошення прийняти участь в Форумі та висловлюємо разом зі всіма учасниками щиру подяку усім, хто долучився до організації та проведення Форуму – Спільноті практиків, донорам, партнерам, журналістам, логістичнійкомпанії «Арена».

Участь в щорічному Форумі надає нашій діяльності особливий благодатний відтінок, а наша діяльність становиться помітною на фоні партнерів та колег зі всіє України!

Прес-служба ЛОБО «Фонд громад Луганщини «Хорс»

Дослідження

2015 01 31

Партнери

 

 

Наші контакти

91005, м. Луганськ,
вул. Марії Раскової, буд.7а (офіс 414)
+38(0642) 49-39-79,
+38(099) 941-86-55
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Детальніше

Погода

Яндекс.Погода

Лічильники

Яндекс.Метрика
© 2019 Луганська обласна благодійна організація. Фонд громад Луганщини «ХОРС»

Please publish modules in offcanvas position.