Фонд громад Луганщини «ХОРС»

орс — сонячне божество давньоруського язичницького пантеону. Його кумир (ідол) стояв у Києві біля палацу князя Володимира — у «Повісті врем'яних літ» у списку серед 980-ти богів, яким Володимир велів встановити ідоли, Хорс значиться другим після Перуна і перед Дажбогом.

Сонце у слов'ян було синонімом щастя. Воно вважалося благою і милосердною особою, чистою і сліпучою, яка пробуджує земне життя. У народних казках герої у важких випадках життя звертаються безпосередньо до сонця або інших світил.

Фонд громад Луганщини «ХОРС»
Луганська обласна благодійна організація
Фонд громад Луганщини «ХОРС»
Луганська обласна благодійна організація
Фонд громад Луганщини «ХОРС»
Луганська обласна благодійна організація
Фонд громад Луганщини «ХОРС»
Луганська обласна благодійна організація
Фонд громад Луганщини «ХОРС»
Луганська обласна благодійна організація
Фонд громад Луганщини «ХОРС»
Луганська обласна благодійна організація

Яким буде формат святкування Дня Європи у 2014 році. Обговорюємо можливості

Директор Фонду Громад Луганщини ХОРС відвідав зустріч, що відбулась 7-8 лютого 2014 року в Чернігівському центрі підвищення кваліфікації держслужбовців. Там зібралися 20 представників громадських організацій, євроклубів і бібліотек, які підтримують ідею проведення в 2014 році вже традиційного свята в Україні - День Європи.

На зустрічі обговорювали формат та ідеологію святкування, але здається як й минулого року, формати святкування Дня Європи на різних територіях будуть різні.

Нагадаємо, що ФГ ХОРС приєднався до організаторів свята у 2013 році, а ГО "Агентство стійкого розвитку Луганського регіону" з 2010 року - основний організатор свята в Луганській області.

У минулому році День Європи в Луганській області пройшов 18 травня 2013р., де громадська організація "Агентство стійкого розвитку Луганського регіону" до організаторів свята залучила партнерів - Луганську обласну раду та облдержадміністрацією, Антрацитівську районну раду та державною адміністрацією, Бобриківську сільську раду. Саме вони виступили з ініціативою проведення святкового заходу «День Європи - 2013» та організували його при підтримці й проектів міжнародної технічної допомоги - Проекту ЄС/ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" (www.cba.org.ua), Проекту Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) "Підвищення якості муніципальних послуг в Україні" (http://www.ims-ukraine.org) та Мережі Центрів Європейської інформації (http://ukrcei.org).

Формат заходу побудував в с. Бобрикове «Європейський квартал», «Євро-село», «Місто майстрів», ярмарку «Златниця» та концертний майданчик на центральній площі селища. В заході прийняли участь більш ніж 2000 осіб з:

  • громад Лугнащини, що мають відношення до європейської тематики,
  • навчальних закладів Луганської області,
  • широкого кола громадськості, яка зацікавлена у застосуванні та просуванні європейських цінностей, закріплених в Лісабонській Угоді про ЄС 2007 року (зокрема демократія, права людини, свобода, людська гідність, толерантність тощо).

Учасники використовували різні формати залучення до святкування:

  1. Підготовку творчого номера, пов'язаного з європейською культурою та традиціями (танок, пісня, вистава), до святкового концерту, що буде проходити на площі с. Бобрикове під час святкування.
  2. Підготовку інтерактивної виставкової експозиції, присвяченої «європейському обличчю» Вашої організації або Вашої території, яка буде продемонстрована під час побудови «Європейського села».
  3. Адміністрування одного із пунктів європейського кварталу (Палатка про ЄС; експрес-школа європейських мов; освітня палатка "Хочеш здобути освіту в Європі? Запитай у нас!"; Інтерактивна палатка (інтерактивні вправи/ігри).
  4. Підготовку та проведення майстер-класу з одного із видів сучасного або народного мистецтва (боді-арт, деку паж, виготовлення вітражів, плетіння, різьба по дереву, ляльки-мотанки тощо).
  5. Презентацію національних культурних товариств Луганщини – представників країн Європейського Союзу.

А під час відкриття Дня Європи на центральній площі с. Бобрикове всі делегації пройшли Європарадом та після цього представили свої делегації коротким виступом в 1 хвилину.

Також під час святкування буде проведено Євро-квест, що передбачав участь команд від делегацій та змагання за цінні призи від організаторів заходу. Ця акція практикується вже два роки та стала дуже популярною серед учасників свята. Нагадаємо, що делегованим учасникам від кожної делегації пропонувалось пройти всі пункти свята, відповісти на запитання, зібрати наліпки до Євро-паспорту та прийняти участь у безпрограшній благодійній акції від Фонду Громад Луганщини "ХОРС" з правом обміняти заповнений Європаспорт на приз.

Матеріали минулого святкування Дня Європи:

 

Як ми будемо святкувати День Європи в цьому році, слідкуйте за інформацією на нашому сайті.

 

Прес-служба ЛОБО Фонд Громад Луганщини ХОРС

Дослідження

2015 01 31

Партнери

 

 

Наші контакти

91005, м. Луганськ,
вул. Марії Раскової, буд.7а (офіс 414)
+38(0642) 49-39-79,
+38(099) 941-86-55
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Детальніше

Погода

Яндекс.Погода

Лічильники

Яндекс.Метрика
© 2019 Луганська обласна благодійна організація. Фонд громад Луганщини «ХОРС»

Please publish modules in offcanvas position.